• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Warsztaty z pielęgnacji niemowląt


Prawidłowa pielęgnacja noworodka i niemowlęcia może wspierać rozwój dziecka lub go zaburzyć. Warsztaty z pielęgnacji niemowląt pozwolą nabyć wiedzę i praktykę, która wpływa na ogólny stan fizyczny i rozwój funkcji ruchowych niemowlęcia. Są szczególnie ważne dla niemowląt z zaburzonym napięciem mięśniowym i problemami układu nerwowego. Odpowiednie podnoszenie, odkładanie czy przykładanie do piersi są czynnościami, które mogą powodować przykurcze, przerosty kończyn, wytworzyć lub pogłębiać asymetrię ułożeniową. Obracając dziecko prawidłowo na boki, właściwie je odkładając, dbamy o jego stawy biodrowe, zapobiegając np. dysplazji bioderek. Podczas czynności pielęgnacyjnych bardzo istotna jest kontrola całego ciała, która przystosowuje dziecko do zdobywania kolejnych umiejętności.

Pielęgnacja według metody NDT-Bobath


Fizjoterapia dziecięca metodą Bobath to interdyscyplinarne zagadnienie, które wspierane jest przez metody właściwej pielęgnacji i jej znaczenia dla rozwoju dziecka. Pielęgnacja według metody Bobath dotyczy układania, rozbierania, przewijania, noszenia i innych czynności pielęgnacyjnych. Prawidłowość wykonywania codziennych czynności może tworzyć, nasilać lub wycofywać problemy związane z napięciem mięśniowym. Właściwa pielęgnacja pomaga dziecku przyjąć prawidłową kontrolę nad ciałem i rozwijać się w sposób harmonijny. Warsztaty z pielęgnacji niemowląt nauczą Cię, jak prawidłowo karmić, kąpać, nosić, przewijać, ubierać maleństwo oraz jakich błędów unikać.

Warsztaty dla niemowląt – dlaczego warto skorzystać?

Zdobywasz umiejętności

Specjalista nauczy Cię, jak prawidłowo zająć się maleństwem, by nie zaburzać rozwoju funkcji układu ruchowego i poinformuje, na co szczególnie zwracać uwagę w codziennej pielęgnacji Twojego dziecka.

Przygotowujesz się do nowej roli

Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla rodziców dzieci o szczególnych potrzebach, ale też dla tych, którzy niedługo powitają swoje pierwsze dziecko. Odpowiednie przygotowanie ułatwi opiekę nad noworodkiem.

Bierzesz udział w terapii

Wcześniaki, niemowlęta z zaburzonym rozwojem układu ruchowego czy z problemami układu nerwowego wymagają fizjoterapii już od pierwszych dni życia. Codzienna pielęgnacja może wspierać realizację celów terapeutycznych.

Rozwiewasz wątpliwości

Opieka nad dzieckiem z zaburzonym rozwojem ruchowym może być dla rodziców źródłem dodatkowego stresu. Kontakt ze specjalistą pozwoli Ci zadać pytania o najbardziej nurtujące kwestie.

Zapraszamy na wizytę:

Gustav – Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów

Rejestracja

telefoniczna: 509 105 905
e-mail: [email protected]
elektroniczna: Umów wizytę