• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Dietetyk dla dzieci

Prawidłowe żywienie dziecka to inwestycja w jego zdrowie i rozwój. Każdy moment jest dobry, by poznać i wprowadzić właściwe nawyki żywieniowe. Chcesz przygotować się do rozszerzania diety niemowlaka? Twoje dziecko boryka się alergiami pokarmowymi lub nietolerancją pokarmową, bądź jest zagrożone wystąpieniem niedowagi, nadwagi lub otyłości?  A może jest w trakcie diagnozowania / leczenia chorób dietozależnych? W każdej z tych sytuacji możemy Ci pomóc! Doświadczony kliniczny dietetyk dziecięcy w GUSTAV Children's Clinic wesprze Cię swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomoże krok po kroku wprowadzić zasady zdrowego żywienia w Twoim domu. 

Specjalistyczna konsultacja z dietetykiem dziecięcym 

Kliniczny dietetyk dla dzieci to specjalista z zakresu żywienia dzieci w każdym wieku i na każdym etapie ich rozwoju. Z konsultacji dietetycznej możesz skorzystać będąc rodzicem niemowlęcia, małego dziecka lub starszaka, a także dziecka nastoletniego. Podczas pierwszego spotkania dietetyk dziecięcy przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowo - zdrowotny, przeanalizuje sposób żywienia dziecka i zdiagnozuje ewentualne problemy związane z żywieniem. 

Specjalista opracuje indywidualny plan dietetyczny dla Twojego dziecka, który następnie będzie nadzorowany, a w razie potrzeby - modyfikowany. Plan żywieniowy będzie dopasowany do specyficznych wymagań, trudności żywieniowych i ewentualnych schorzeń Twojej pociechy oraz będzie uwzględniał preferencje smakowe dziecka. Możesz również liczyć na profesjonalne wsparcie edukacyjne w temacie właściwego odżywiania oraz jego znaczenia dla zdrowia i samopoczucia małego człowieka. 

Przygotuj się do wizyty u dietetyka z dzieckiem

Spotkanie z dietetykiem nie musi być stresujące! Przygotuj się do konsultacji i rzeczowo przedstaw wyzwania i trudności, z którymi mierzy się Twoje dziecko. W ramach przygotowań do wizyty u dietetyka dziecięcego możesz prowadzić dzienniczek żywieniowy, w którym spiszesz listę spożywanych przez dziecko posiłków i napojów, uwzględniając godziny posiłków i ich objętość. Analiza takiego dzienniczka pozwoli specjaliście określić mocne i słabe strony aktualnej diety oraz zaproponować niezbędne zmiany. 

Jeżeli Twoje dziecko jest w trakcie leczenia innych chorób (w tym chorób dietozależnych / chorób metabolicznych) - koniecznie przynieś na wizytę u dietetyka aktualne wyniki badań oraz zalecenia lekarzy, pod których opieką pozostaje dziecko. W razie potrzeby dietetyk dziecięcy skieruje Was na dodatkowe badania, które pozwolą znaleźć optymalne rozwiązanie dla Waszych trudności w zakresie żywienia. 

Doświadczony dietetyk dla dzieci w GUSTAV Children's Clinic

Zdajemy sobie sprawę, że odpowiednio zbilansowana dieta ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci. Zapewniając Ci dostęp do najlepszych, wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych dietetyków dla dzieci mamy pewność, że otrzymujesz kompleksowe wsparcie w maksymalnie szerokim zakresie opieki zdrowotnej nad dzieckiem od momentu urodzenia do jego 18. urodzin. 

Dietetyk kliniczny dziecięcy w poradni medycznej GUSTAV to gwarancja konsultacji i porad dietetycznych realizowanych z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, z poszanowaniem godności małego pacjenta i z uwzględnieniem wszystkich Waszych potrzeb. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia specjalisty, edukuj się i wprowadzaj zdrowe nawyki żywieniowe już u niemowlaka! 

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓