Fizjoterapia dla starszych dzieci

Wszystkim rodzicom zależy na jak najbardziej równomiernym i bezpiecznym rozwoju swojego dziecka. Czasem jednak w toku jego rozwoju pojawiają się problemy, z którymi nie można sobie poradzić bez konsultacji lekarskiej. Wówczas warto sięgnąć po odpowiednią pomoc – niekiedy będzie to właśnie profesjonalne wsparcie fizjoterapeuty dziecięcego, który pomoże m.in. skorygować wady postawy i przeprowadzić profesjonalną rehabilitację na podstawie zaleceń ortopedy. Specjalizujemy się m.in. w leczeniu skrzywień kręgosłupa z wykorzystaniem metody FITS – jedną z nielicznych metod rekomendowanych przez Towarzystwo Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz SOSORT.

W czym pomoże fizjoterapeuta dziecięcy?

Fizjoterapia dla starszych dzieci w naszym ośrodku ma za zadanie pomóc w zwalczeniu już istniejących problemów, takich jak wady postawy, kłopoty z koordynacją ruchów i równowagą oraz różne wady wrodzone. Nasi fizjoterapeuci przeprowadzają szczegółową rozmowę, a następnie wdrażają odpowiednie zalecenia terapeutyczne. Wiemy, że dobrze przeprowadzona fizjoterapia może znacząco poprawić sprawność fizyczną dziecka, jak i ułatwić mu późniejsze funkcjonowanie, w tym zwiększyć jego zakres ruchów. Odpowiednio szybka reakcja jest bardzo ważna, jednak nie zawsze możliwa. Fizjoterapia dla starszych dzieci pomaga w pewnym stopniu nadrobić ten czas, kiedy rozwijał się dany problem, i przywrócić jak najpełniejszą sprawność organizmu. Nasi terapeuci cieszą się dużym uznaniem i zaufaniem rodziców. Pomagamy m.in. w leczeniu dziecięcych wad postawy oraz przeprowadzamy rehabilitacje dla dzieci w zakresie zleconym przez ortopedę.

Kiedy warto udać się na fizjoterapię z dzieckiem?

Rodzice poszukują usług specjalisty od fizjoterapii dziecięcej wtedy, gdy otrzymają skierowanie od lekarza rodzinnego. Jednak warto zainteresować się tego typu terapią wcześniej, zwłaszcza jeśli zauważamy niepokojące symptomy. Jeśli Twoje dziecko garbi się, a wyprostowana postawa staje się dla niego bolesna, jeśli zdiagnozowano u niego wadę postawy lub jeśli przeszło jakiś uraz, po którym nie jest już tak sprawne jak wcześniej, należy zwrócić się po profesjonalną pomoc do fizjoterapeuty dziecięcego. Nasza klinika prowadzi m.in. zajęcia fizjoterapeutyczne dla dzieci z rozmaitymi wadami postawy, a także terapię wedle zaleceń ortopedy.

Nasi fizjoterapeuci

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta
mgr Michał Adamski fizjoterapia dziecięca

mgr Michał Adamski

Fizjoterapeuta

mgr Michał Adamski

Fizjoterapeuta
Sylwia Drzewicka fizjoterapeuta

mgr Sylwia Drzewicka

Fizjoterapeuta

mgr Sylwia Drzewicka

Fizjoterapeuta
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI
Aleksandra Odalska Gustav Ortopedia

mgr Aleksandra Odalska

Doradca chustonoszenia

mgr Aleksandra Odalska

Doradca chustonoszenia