• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Fizjoterapia metodą NDT Bobath – osiedle Marina, Mokotów

Fizjoterapia metodą NDT-Bobath jest formą rehabilitacji stosowaną już u wcześniaków oraz w przypadku niepokojących objawów u niemowląt.

Metoda NDT-Bobath – wskazania

Wskazaniami do zastosowania metody NDT Bobath są zaciśnięte rączki niemowlęcia, prężenie się dziecka, odginanie się do tyłu, preferowanie jednej strony ciała, brak utrzymywania główki. W dalszych etapach rozwoju wskazaniami są również brak wykonywania obrotów, chwytania zabawek, brak podporu, brak przybierania pozycji czworacznej. Nieprawidłowy stopień napięcia mięśniowego może zostać zdiagnozowany odrębnie dla obwodu (kończyn) i centrum ciała (osi dziecka). Wskazaniem do rehabilitacji jest również preferowanie jednej strony ciała, co świadczy o asymetrii, która pojawia się często wyniku dominacji i dysproporcji komór mózgowych. Fizjoterapia dziecięca metodą Bobath pomaga wyrównać zmiany i stymuluje dziecko do harmonijnego rozwoju.

NDT-Bobath dla niemowląt – szansa na wyrównanie zmian

Celem fizjoterapii metodą NDT-Bobath jest wspomaganie dziecka w nabywaniu kolejnych umiejętności psychoruchowych. Terapia neurorozwojowa stymuluje maluszka, jest przyjazna i bezpieczna. Metoda eliminuje nieprawidłowe rekcje i wzorce ruchowe. Terapię wspomaga prawidłowa pielęgnacja niemowląt. Wczesne zastosowanie rehabilitacji NDT Bobath jest dla dziecka szansą na wyrównanie zmian neurologicznych, ogólnorozwojowych i nieprawidłowości ortopedycznych.

Oferujemy także kurs NDT-Bobath.

Zapraszamy na wizytę:

Gustav – Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów

Rejestracja

telefoniczna: 509 105 905
e-mail: rejestracja@gustav.pl
elektroniczna: Umów wizytę