Fizjoterapia metodą NDT Bobath


Fizjoterapia metodą NDT-Bobath jest formą rehabilitacji stosowaną już u wcześniaków oraz w przypadku niepokojących objawów u niemowląt. Wskazaniami do zastosowania metody NDT Bobath są zaciśnięte rączki niemowlęcia, prężenie się dziecka, odginanie się do tyłu, preferowanie jednej strony ciała, brak utrzymywania główki. W dalszych etapach rozwoju wskazaniami są również brak wykonywania obrotów, chwytania zabawek, brak podporu, brak przybierania pozycji czworacznej. Nieprawidłowy stopień napięcia mięśniowego może zostać zdiagnozowany odrębnie dla obwodu (kończyn) i centrum ciała (osi dziecka). Wskazaniem do rehabilitacji jest również preferowanie jednej strony ciała, co świadczy o asymetrii, która pojawia się często wyniku dominacji i dysproporcji komór mózgowych. Fizjoterapia dziecięca metodą Bobath pomaga wyrównać zmiany i stymuluje dziecko do harmonijnego rozwoju.

Szansa na wyrównanie zmian


Celem fizjoterapii metodą NDT-Bobath jest wspomaganie dziecka w nabywaniu kolejnych umiejętności psychoruchowych. Terapia neurorozwojowa stymuluje maluszka, jest przyjazna i bezpieczna. Metoda eliminuje nieprawidłowe rekcje i wzorce ruchowe. Terapię wspomaga prawidłowa pielęgnacja niemowląt. Wczesne zastosowanie rehabilitacji NDT Bobath jest dla dziecka szansą na wyrównanie zmian neurologicznych, ogólnorozwojowych i nieprawidłowości ortopedycznych.

Nasza oferta

Wszechstronny rozwój

Fizjoterapia NDT-Bobath ma na celu usprawnienie pracy układu ruchowego dzieci. Jest zgodna z naturalnymi potrzebami motorycznymi dziecka i wspiera jego wszechstronny rozwój.

Dla każdego pacjenta

Ta metoda pracy terapeutycznej może być wykorzystywana u pacjentów niezależnie od wieku. Z powodzeniem stosuje się ją u niemowląt i dzieci starszych. Przynosi sukcesy również w leczeniu dorosłych.

Rola rodziców

Dziecko w trakcie terapii powinno być w pełni zrelaksowane. Obecność rodzica w czasie sesji zwiększa poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że dziecko chętniej współpracuje z fizjoterapeutą.

Czas na terapię

Czas terapii ustalany jest według potrzeb Twojego dziecka – poszczególne ćwiczenia dobierane są do możliwości ruchowych małego pacjenta i do osiąganych postępów.

Nasi fizjoterapeuci

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta
mgr Michał Adamski fizjoterapia dziecięca

mgr Michał Adamski

Fizjoterapeuta

mgr Michał Adamski

Fizjoterapeuta
Sylwia Drzewicka fizjoterapeuta

mgr Sylwia Drzewicka

Fizjoterapeuta

mgr Sylwia Drzewicka

Fizjoterapeuta
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI
Aleksandra Odalska Gustav Ortopedia

mgr Aleksandra Odalska

Doradca chustonoszenia

mgr Aleksandra Odalska

Doradca chustonoszenia