• Białej Floty 2 loc. 20

  02-654, Warsaw,
  Marina II
 • Appointment registration
  by phone

  Mon - Fri 8-19

Fizjoterapia wad postawy u dzieci - osiedle Marina, Mokotów


Wszystkim rodzicom zależy bezpiecznym rozwoju swojego dziecka. Czasem jednak w toku jego rozwoju pojawiają się problemy. W Gustav - Children's Clinic pracujemy w zespole ortopedów i fizjoterapeutów i stawiamy na współpracę z rodzicami i dorastającym dzieckiem. W diagnozie i terapii wad postawy specjalizuje się szczególnie dr Łukasz Jastrzębski oraz certyfikowana fizjoterapeutka Zuzanna Adamska. Specjalizujemy się m.in. w leczeniu skrzywień kręgosłupa z wykorzystaniem metody FITS – jednej z nielicznych metod rekomendowanych przez Towarzystwo Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz SOSORT.

W czym pomoże fizjoterapeuta dziecięcy?


Fizjoterapia dla starszych dzieci w naszym ośrodku ma za zadanie pomóc w terapii problemów wrodzonych i nabytych, takich jak wady postawy, skolioza, choroba Scheuermanna, deformacje klatki piersiowej. Nasi fizjoterapeuci dziecięcy przeprowadzają szczegółowy wywiad, a następnie wdrażają odpowiednie zalecenia terapeutyczne, traktując dziecko i rodziców jako partnerów w terapii. Nasi terapeuci cieszą się dużym uznaniem i zaufaniem rodziców.

Kiedy warto udać się na rehabilitację wad postawy z dzieckiem?


Rodzice poszukują usług specjalisty od fizjoterapii dziecięcej często wtedy, gdy dostaną zalecenie od pediatry. Jednak warto zainteresować się tego typu terapią wcześniej, zwłaszcza jeśli zauważamy niepokojące symptomy. Jeśli Twoje dziecko garbi się, przyjmuje asymetryczną postawę lub skarży na dolegliwości bólowe, należy zwrócić się po profesjonalną pomoc do fizjoterapeuty dziecięcego. Nasza klinika prowadzi m.in. zajęcia fizjoterapeutyczne dla dzieci z rozmaitymi wadami postawy, a także terapię wedle zaleceń ortopedy.

Fizjoterapia dla dzieci starszych w Poradni GUSTAV

Kontakt z pacjentem

Nasi specjaliści to osoby z odpowiednim podejściem do dzieci i nastolatków, co przekłada się na przebieg i efekty terapii.

Indywidualne podejście

Każdy fizjoterapeuta podchodzi indywidualnie do problemów pacjenta i dobiera takie rodzaje ćwiczeń, by jak najlepiej odpowiadać na jego potrzeby.

Nowoczesne metody

Dysponujemy w pełni wyposażoną salą do fizjoterapii. Podczas poszczególnych sesji pacjenci mogą korzystać z wielu akcesoriów i sprzętów stymulujących pracę układu ruchowego.

Komfortowa poczekalnia

Rodzice starszych dzieci nie muszą brać udziału w sesjach fizjoterapii. Zachęcamy do skorzystania z naszej komfortowej poczekalni.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Diagnoza i leczenie wad postawy w praktyce fizjoterapeutycznej

Według najnowszych badań z różnego rodzaju błędami i wadami postawy boryka się blisko 80% dzieci, a zdecydowana większość z nich to schorzenia nabyte.

Do najczęściej rozpoznawanych i leczonych wad postawy u dzieci należą wady kręgosłupa: plecy okrągłe (nadmierne uwypuklenie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa w odcinku piersiowym), plecy wklęsłe (zwiększone przodowygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym), plecy okrągło – wklęsłe (połączenie wad: pleców okrągłych i pleców wklęsłych), plecy płaskie (spłaszczenie lub brak fizjologicznych krzywizn kręgosłupa), skolioza.

Fizjoterapia może obejmować również wady klatki piersiowej (klatka piersiowa lejkowata, klatka piersiowa kurza) oraz wady kończyn dolnych (m.in. kolana szpotawe i koślawość kolan).

Zwróć szczególną uwagę na powstawanie ewentualnych błędów i wad w postawie dziecka w dwóch tzw. okresach krytycznych posturogenezy:

 • w 6 – 7 roku życia – to okres, w którym dziecko najczęściej rozpoczyna edukację szkolną (zmienia się tryb życia), a w rozwoju fizycznym następuje szybki wzrost kośćca, za którym układ mięśniowy nie zawsze nadąża
 • między 11 a 14 rokiem życia – to okres tzw. skoku pokwitaniowego, z bardzo intensywnym przyrostem długości ciała, zmianą proporcji i zmianą środka ciężkości ciała.

W tych okresach rozwoju fizycznego mogą zarówno tworzyć się nowe błędy i wady postawy, jak i pogłębiać te już istniejące. Specjaliści podkreślają, że okres dojrzewania jest często ostatnim momentem na podjęcie efektywnej fizjoterapii wad postawy, która umożliwi skuteczne korygowanie i wyrównywanie wszelkich odchyleń.

Fizjoterapia wad postawy, które zostały wcześnie wykryte gwarantuje szybką poprawę / cofnięcie się zmian oraz umożliwia skuteczne zapobieganie niekorzystnym kompensacjom. W GUSTAV Children’s Clinic, zespół doświadczonych fizjoterapeutów przeprowadza rzetelną ocenę fizjoterapeutyczną, diagnozuje błędy i wady postawy oraz projektuje zindywidualizowaną fizjoterapię, uwzględniającą wiek, uwarunkowania i szczególne potrzeby pacjentów.

W naszej klinice fizjoterapeuci mają do swojej dyspozycji nowoczesną, doskonale wyposażoną salę rehabilitacyjną, co gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Proces terapii wad postawy rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, a następnie wdrażamy odpowiednie zalecenia terapeutyczne, traktując dziecko i rodziców jako partnerów w terapii.

Fizjoterapia wad postawy u dzieci w GUSTAV Children’s Clinic

Fizjoterapia dziecięca w naszym ośrodku obejmuje nie tylko terapię problemów wrodzonych i nabytych, takich jak wady postawy czy skolioza, ale także leczenie deformacji klatki piersiowej i innych specyficznych schorzeń. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, zarówno dla profilaktyki, jak i dla skutecznej terapii już istniejących wad.

Nasi fizjoterapeuci

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy