• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Neurofeedback – terapia biofeedback EEG

Neurofeedback (spotykany także pod nazwami neurotrening lub biofeedback EEG) to bezpieczna, skuteczna i trwała metoda treningu mózgu, oparta o obszerne badania naukowe. Neurofeedback jest stosowany do korygowania i poprawiania funkcjonowania mózgu w przypadku szerokiego zakresu problemów emocjonalnych, edukacyjnych, behawioralnych, intelektualnych, i neurologicznych. Jest również pomocny w zwykłych sytuacjach życiowych, na przykład zależy nam poprawie koncentracji lub umiejętności relaksowania się.

Neurofeedback – jak działa?

Metoda ta opiera się na warunkowaniu instrumentalnym, gdzie nagradzamy mózg za lepsze działanie. W trakcie treningu, z pomocą trenera, sygnałów wizualnych i dźwiękowych, mózg uczy się rozpoznawać, a później kontrolować i odtwarzać pożądany stan aktywności fal mózgowych.

Neurofeedback – jak wygląda sesja?

Podczas treningu, praca mózgu monitorowana jest przez elektrody zamontowane w zakładanym na głowę czepku. Na monitorze wyświetlane są specjalnie zaprojektowane gry treningowe, w które gra się jedynie za pomocą swojego mózgu! Celem niektórych jest wprowadzenie w stan relaksu, inne uczą koncentracji. Dane przesyłane są w czasie rzeczywistym do komputera trenera, który z pomocą specjalistycznego programu na bieżąco je analizuje i dzięki temu może prowadzić trening w jak najbardziej efektywny sposób.

Dla kogo przeznaczona jest terapia Neurofeedback?

Neurofeedback jest nieinwazyjnym narzędziem które pozwala uwolnić potencjał i wspomóc pracę mózgu niezależnie od wieku czy predyspozycji. Zapraszamy na treningi osoby na każdym etapie życia: dzieci, młodzież szkolną, dorosłych a także seniorów.

Ile sesji Neurofeedback jest potrzebne?

Pracujemy według autorskiego programu prowadzenia treningów, który łączy w sobie neurofeedback z elementami relaksacji. Każda sesja planowana jest w oparciu o indywidualne predyspozycje i potrzeby naszych podopiecznych.

Podczas sesji wprowadzającej, trener pokaże na czym polega metoda. Przeprowadzimy krótki wywiad, ustalimy cele i wykonamy kilkuminutowy test, który pozwoli nam określić sposób pracy mózgu Twojego dziecka – dzięki niemu dowiemy się jak zachowują się poszczególne fale mózgowe. Dzięki temu Twój trener będzie mógł przygotować dla Ciebie indywidualny plan na najbliższe kilka spotkań.

Optymalna długość pełnego cyklu treningowego to około 15-20 sesji. Ze względu na charakter neurotreningu zalecamy, aby spotkania odbywały się regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Pozwala to zachować balans pomiędzy utrzymaniem mózgu w odpowiednim rytmie pracy, a czasem regeneracji i odpoczynku.

Neurofeedback Warszawa

W GUSTAV Children’s Clinic możesz zapisać siebie lub swoje dziecko na treningi neurofeedback. Pracujemy na oprogramowaniu firmy HPM Medical. Sesje przeprowadza Kajetan Gryglewicz, certyfikowany trener biofeedback.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi specjaliści

Kajetan Gryglewicz

Trener biofeedback

Kajetan Gryglewicz

Trener biofeedback