Ortopeda niemowlęcy


Szacuje się, że nawet 90% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym boryka się z różnego rodzaju wadami postawy. Tworząc specjalistyczną poradnię GUSTAV Children's Clinic postawiliśmy na zapewnienie profesjonalnej opieki w zakresie ortopedii dziecięcej dla maluchów od pierwszych miesięcy życia. Naszym celem jest skuteczne konsultowanie, szczegółowe diagnozowanie oraz kompleksowe leczenie szerokiego spektrum chorób i wad układu ruchowego, by móc efektywnie minimalizować ryzyko wystąpienia poważnych problemów ortopedycznych w kolejnych latach życia Twojego dziecka. 

Ortopedzi niemowlęcy współpracujący z nami w ramach ortopedii dziecięcej to wysoko wykwalifikowani specjaliści, posiadający ogromne doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu nieprawidłowości narządów ruchu u niemowląt od pierwszego miesiąca życia do pierwszych urodzin. 

Kompleksowa opieka ortopedy dla niemowląt

Ortopeda niemowlęcy jest specjalistą, do którego możesz się zgłosić w celu przeprowadzenia kontroli ortopedycznej dziecka w pierwszym roku życia. Nasi lekarze oferują profesjonalne wsparcie m.in. w zakresie diagnozowania i leczenia rozwojowej dysplazji stawów biodrowych, stopy końsko - szpotawej oraz różnego rodzaju wad w obrębie narządów ruchu, które ujawniają się w okresie niemowlęcym. 

Pierwsze spotkanie z ortopedą dla niemowląt dotyczy najczęściej badania bioderek w poradni preluksacyjnej. W ramach wizyty lekarz bada całościowo układ ruchu Twojego dziecka i w razie potrzeby opracowuje szczegółowy plan leczenia. Jeżeli specjalista zauważy nieprawidłowości wymagające wsparcia spoza ortopedii - skieruje dziecko do fizjoterapeuty lub neurologa. W GUSTAV Children's Clinic możesz liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie kontroli, leczenia i rehabilitacji Twojego niemowlęcia. 

Doskonale wyposażona poradnia ortopedyczna dla niemowląt

Zdajemy sobie sprawę, że szukanie specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i nowocześnie wyposażonymi gabinetami może być sporym wyzwaniem! Dlatego dopilnowaliśmy, by w GUSTAV Children's Clinic pracował interdyscyplinarny zespół fachowców, którzy mogą objąć Twoje dziecko kompleksową opieką. Zadbaliśmy również o to, by w poradni ortopedycznej dostępne były wszystkie niezbędne do kompleksowego diagnozowania i leczenia urządzenia i sprzęty. 

W naszej klinice możesz skorzystać m.in. z nowoczesnego obrazowania ultrasonograficznego (USG), założenia Ortezy Tubingera (ortezy dostępne są na miejscu, we wszystkich rozmiarach!) oraz gipsowani dostosowanej do specyficznych potrzeb gipsowania niemowląt. W klinice leczymy m.in. stopę końsko - szpotawą, w oparciu o uznaną metodę Ponsetiego - właściwie ją gipsując (w kilku etapach), a następnie zakładając szynę. W poradni możesz zamówić szyny oraz zaopatrzyć się w inne akcesoria dla dziecka w trakcie leczenia tzw. clubfoot'a. 

Nowoczesna klinika GUSTAV dopasowana do potrzeb rodziców małych dzieci

Projektując wnętrza naszej kliniki zadbaliśmy o jej komfortową i funkcjonalną aranżację. To przyjemne w odbiorze, nowoczesne wnętrza, w których poczujecie się jak w domu. Wszystkie pomieszczenia zostały dostosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Znajdziesz u nas wygodne siedziska i bezpieczne przewijaki, a szerokie korytarze i wszystkie drzwi wewnątrz poradni bez trudu pokonasz z dziecięcym wózkiem. 

Nasi specjaliści posiadają niezbędne kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie oraz wyróżniają się doskonałym podejściem do najmłodszych pacjentów. Ortopeda niemowlęcy dołoży wszelkich starań, by zarówno Wasza pierwsza, jak i każda kolejna wizyta przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze.


Nasi lekarze ortopedzi

Lekarz Jacek Kąpiński ortopeda w Gustav Ortopedia Warszawa

lek. Jacek Kąpiński

Ortopeda dziecięcy

lek. Jacek Kąpiński

Ortopeda dziecięcy

lek. Maciej Ozonek

Ortopeda dziecięcy

lek. Maciej Ozonek

Ortopeda dziecięcy
Dr Łukasz Pulik Gustav Ortopedia

dr n. med. Łukasz Pulik

Ortopeda

dr n. med. Łukasz Pulik

Ortopeda
Lekarz Łukasz Jastrzębski ortopeda dziecięcy

lek. Łukasz Jastrzębski

Ortopeda dziecięcy / Lekarz sportowy

lek. Łukasz Jastrzębski

Ortopeda dziecięcy / Lekarz sportowy
technik ortopeda Monika Jarczewska

Monika Jarczewska

Technik ortopeda

Monika Jarczewska

Technik ortopeda