• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Poradnia psychologiczna dla dzieci

Poradnia psychologiczna dla dzieci stworzona w ramach kliniki GUSTAV Children’s Clinic to miejsce, w którym otaczamy kompleksową opieką dzieci i młodzież potrzebujące psychologicznego i terapeutycznego wsparcia. Poradnia psychologiczna dla dzieci stworzona w ramach kliniki to uzupełnienie naszej oferty o tak ważne w dzisiejszych czasach wsparcie psychologiczne i terapeutyczne.

Konsultacja i diagnoza psychologiczna dzieci

W poradni Gustav oferujemy pomoc w ramach konsultacji psychologicznych i diagnostycznych oraz terapii indywidualnych i grupowych. Fachową opieką obejmujemy dzieci do 18. roku życia oraz ich rodziców, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w rozpoznaniu trudności i problemów psychologicznych swoich pociech oraz podjęciu decyzji o dalszych działaniach.

Oferujemy konsultacje i porady psychologiczne dla dzieci i młodzieży, które borykają się z obniżeniem nastroju, przeciążeniem obowiązkami szkolnymi i trudnościami szkolnymi, objawami lękowymi oraz niepokojem związanym z aktualnymi problemami i wyzwaniami. Na wsparcia naszych specjalistów mogą również liczyć dzieci i młodzież przejawiające symptomy uzależnienia (m.in. od gier), przejawiające trudności adaptacyjne i trudności w relacjach interpersonalnych, a także dzieci i młodzież z podejrzeniem lub diagnozą zespołu Aspergera.

Pomoc dla dzieci i młodzieży z trudnościami i problemami psychologicznymi

Psycholodzy i terapeuci działają stacjonarnie, zapewniając holistyczną pomoc w sytuacjach niewymagających interwencji psychiatrycznej. Prowadzimy działania terapeutyczne, które krok po kroku prowadzą dziecko do poprawy samopoczucia i przezwyciężenia trudności, wyposażając pacjenta i jego rodzinę w narzędzia niezbędne do satysfakcjonującego funkcjonowania.

Misją naszej poradni psychologicznej dla dzieci jest skuteczne rozpoznawanie specyfiki trudności, ich charakteru i kontekstu, a następnie planowanie odpowiednich działań psychologicznych, terapeutycznych i psychoedukacyjnych. Zapewniamy m.in. konsultacje indywidulane, terapię integracji sensorycznej, warsztaty TUS (Trening Umiejętności Społecznych) dla różnych grup wiekowych oraz treningi biofeedback EEG z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury. Prowadzimy efektywny coaching rodzicielski.

Ponieważ pracujemy w interdyscyplinarnym zespole, w razie potrzeby psycholog może zasięgnąć opinii neurologa dziecięcego lub neurologopedy.

Naszym celem jest holistyczne wsparcie dziecka i jego rodziców w przezwyciężaniu problemów psychologicznych oraz wzmacnianie indywidualnych i rodzinnych zasobów niezbędnych do efektywnego radzenia sobie w trudnych i kryzysowych sytuacjach.

Nowoczesne wnętrza, w których poczujecie się jak w domu

Projektując Poradnię psychologiczną dla dzieci zadbaliśmy o stworzenie miejsca maksymalnie komfortowego, przytulnego i przyjemnego w odbiorze dla naszych małych pacjentów i ich rodziców. Poradnia została zaaranżowana w nowoczesny sposób i wyposażona we wszystkie niezbędne narzędzia oraz dodatkowe praktyczne akcesoria. Dzięki temu konsultacje i diagnozy psychologiczne oraz działania terapeutyczne przeprowadzane są w życzliwej i spokojnej atmosferze, zawsze z zachowaniem najwyższych standardów usług.

Szukasz profesjonalnego wsparcia psychologicznego dla swojego dziecka? Sprawdź, co możemy dla Was zrobić w Poradni psychologicznej dla dzieci funkcjonującej w ramach GUSTAV Children’s Clinic.

 

Poradnia psychologiczna dziecięca

Zapraszamy na wizytę:

Gustav – Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów

Rejestracja

telefoniczna: 509 105 905
e-mail: [email protected]
elektroniczna: Umów wizytę