• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Poradnia sensoryczna dla dzieci w Warszawie

Dzieci poznają świat na wiele sposobów. Używają w tym celu zmysłów – dotyk, węch, wzrok, słuch, smak oraz równowaga – to właśnie one dają największe możliwości odkrywania siebie i najbliższego otoczenia. Sensoryka u dziecka jest niezwykle ważna; bez niej maluch nie będzie w stanie prawidłowo się rozwijać, tak jak robią to jego rówieśnicy. Klinika Gustav stworzyła poradnię sensoryczną, aby każdego dnia pomagać dzieciom w powrocie na prawidłowe ścieżki rozwoju.

Wczesna diagnostyka to podstawa

Wszystko zaczyna się od konsultacji. Na jej podstawie nasi specjaliści oceniają czy proces przetwarzania informacji docierających do mózgu z ciała oraz otoczenia działa prawidłowo. Sprawdzają oni, czy integracja sensoryczna rozwija się tak, jak powinna, a dziecko reaguje na wszelkie bodźce docierające do niego z różnych stron. Niezwykle ważne jest, aby już na samym początku wykryć nieprawidłowość i móc pracować nad jej niwelacją – a następnie udać się do poradni integracji sensorycznej.

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że nie ma minimalnej granicy wieku dziecka, aby zapisać je do właściwego specjalisty. Poradnia sensoryczna to miejsce, w którym szukać należy odpowiedniej pomocy. Maluch rodzi się z daną nieprawidłowością i nie wyrośnie z niej. Potrzebuje on odpowiedniej kadry specjalistów, którzy pomogą mu cieszyć się bezproblemowym dzieciństwem.

Czym objawia się zaburzenie integracji sensorycznej?

To właśnie rodzic jako pierwszy widzi nieprawidłowości w rozwoju swojego dziecka. Spędza on z nim najwięcej czasu i ma okazję zaobserwować zachowanie oraz reakcje na bodźce najmłodszego członka rodziny. Poradni sensoryczna jest pierwszym krokiem, który należy zrobić, aby wykluczyć lub wyleczyć zaburzenia integracji sensorycznej. Czym one się objawiają?

Dziecko zaczyna odstawać od swoich rówieśników. Jest ono nadwrażliwe na dotyk, ruch oraz wszelkie bodźce, które docierają do niego z zewnątrz. Może objawiać się to również zbyt małą nadwrażliwością. U malucha pojawiają się problemy z koordynacją ruchową. Nie potrafi on prawidłowo złapać piłki lub zabawki same wypadają mu z ręki. Zaburzenia objawiać się mogą również trudnością z koncentracją uwagi na przedmiocie lub ciągłym rozproszeniem. Dziecko borykające się z nieprawidłową integracją sensoryczną bywa wybuchowe i impulsywne.

W poradni sensorycznej Gustav terapia jest zabawą. Dbamy o komfort każdego małego pacjenta. Docieramy do niego przez balansowanie, zabawę piłkami oraz różnymi akcesoriami. Dzieci spędzają tutaj czas miło i spokojnie. Uczą się oraz poznają wszelkiego rodzaju bodźce, których doświadczyć mogą w życiu codziennym.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi lekarze

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy
lek. neurolog Sylwia Czarnecka Gustav Ortopedia

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy