• ul. Białej Floty 2

  02-654, Warszawa,
  osiedle Marina II
 • Zapisy telefoniczne

  pon - pt 8-19

Poradnia wad postawy dla dzieci na osiedlu Marina, Mokotów

Wielu rodziców zauważa, że ich dziecko ma nieprawidłową postawę, zwłaszcza gdy wchodzi ono w nowy etap: zaczyna chodzić, idzie do szkoły i zaczyna nosić plecak, gwałtownie rośnie.

Warto wiedzieć jakie są najczęstsze odstępstwa od prawidłowej postawy dziecka.

Wady postawy to zauważalne nieprawidłowości, które stanowią nie tylko defekt „kosmetyczny”, ale przede wszystkim funkcjonalny. Każda nieprawidłowość w jednej części ciała przekłada się na działanie innej, pozornie czasem niezwiązanej ze sobą. Dlatego nie można lekceważyć wad postawy, nawet jeśli wydają się delikatne.

Wady postawy możemy podzielić względem miejsca ich występowania:

Leczenie wad postawy u dzieci

Leczenie zaburzeń związanych z postawą ciała jest długotrwałe i wymaga współpracy lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów dziecięcych, w razie potrzeby techników ortopedycznych i przede wszystkim pacjenta oraz jego rodziców/ opiekunów. Tylko połączenie tych wszystkich osób daje pożądane rezultaty.

Lekarze od wad postawy u dzieci

Dlatego w naszej Poradni Wad Postawy w Warszawie (Mokotów) mogą Państwo kompleksowo zbadać swoje dziecko u naszych specjalistów:

 • Doktor Łukasz Jastrzębski specjalizuje się szczególnie w leczeniu wad kręgosłupa i klatki piersiowej.
 • Dr n. med. Łukasz Pulik a także lek. Jacek Kąpiński zajmują się diagnostyką bioder pod kątem dysplazji stawów biodrowych oraz innymi wadami kończyn dolnych.
 • Doktor Jacek Kąpiński zajmuje się szczególnie leczeniem wadami stóp u dzieci do 18 r.ż. , w tym wrodzonej stopy końsko-szpotawej metodą Ponsetiego.
 • Fizjoterapeutki Zuzanna Adamska oraz Sylwia Drzewicka pracują fizjoterapeutycznie z wadami postawy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i nastolatków ze skrzywieniami kręgosłupa.

Jeśli masz obawy co do prawidłowej postawy swojego dziecka, zapraszamy na badanie.

Zapraszamy na wizytę:

Gustav – Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów

Rejestracja

telefoniczna: 509 105 905
e-mail: [email protected]
elektroniczna: Umów wizytę