Rehabilitacja ruchowa dla dzieci

Podstawą fizjoterapii dziecięcej jest zrozumienie, w jaki sposób rozwija się sprawność motoryczna dziecka i w jaki sposób jest ona powiązana z jego sprawnością poznawczą. Rehabilitacja ruchowa dzieci w GUSTAV Children's Clinic skupia się na minimalizowaniu wpływu chorób lub zaburzeń rozwojowych na zdolność dziecka do samodzielnego wykonywania codziennych czynności i ruchów. Celem zespołu naszych fizjoterapeutów jest pomoc każdemu dziecku i nastolatkowi w osiągnięciu maksymalnych rezultatów wynikających z rehabilitacji ruchowej.

Rehabilitacja ruchowa dla dzieci — jakie korzyści oferuje?

Istnieje spore grono dzieci, które zmagają się z problemami z zakresu sprawności ruchowej. Mogą być one spowodowane chorobami wrodzonymi, wadami genetycznymi, komplikacjami w czasie porodu, jak również zwiększonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami sensorycznymi czy wadami postawy. Również przebyte urazy mogą sprawić, że dziecko nie jest tak sprawne, jak przed ich wystąpieniem Dla dzieci tych rehabilitacja ruchowa jest szansą na poprawę jakości życia, zminimalizowanie dolegliwości bólowych, czy też zwiększenie ruchomości kończyn, siły mięśni oraz poprawę koordynacji ruchowej. Słowem, dążymy do tego, by dzieci korzystające z naszej pomocy miały szansę powrotu na prawidłową ścieżkę rozwoju.

Nasi fizjoterapeuci są specjalistami przeszkolonymi w kierunku pracy z dziećmi, które borykają się z opóźnieniami rozwojowymi, schorzeniami nerwowo-mięśniowymi, urazami sportowymi i wieloma innymi problemami, które wpływają na zdolność dziecka do wykonywania codziennych zadań.

Rehabilitacja ruchowa dzieci jest dziedziną fizjoterapii wymagającą doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Zespół GUSTAV Children's Clinic gwarantuje widoczne rezultaty i bezpieczeństwo Twojego dziecka. Nasi terapeuci stosują pozytywne podejście i najnowocześniejsze techniki, aby poprawić umiejętności motoryczne dziecka, równowagę, koordynację, siłę i wytrzymałość. Rehabilitacja ruchowa jest szansą, którą Twoje dziecko może wykorzystać do poprawy zdrowia fizycznego poprzez wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych pod okiem naszych specjalistów.

Rehabilitacja ruchowa — indywidualnie dobrana do potrzeb każdego pacjenta

Nasi fizjoterapeuci posiadają nie tylko szeroki zakres wiedzy teoretycznej ukierunkowany na pracę z dziećmi, ale także ogromne doświadczenie, które przekłada się na skuteczną rehabilitację ruchową, dającą widoczne rezultaty. W GUSTAV Children's Clinic zdajemy sobie sprawę z istoty dobrania odpowiedniego podejścia i kierunku rehabilitacji ruchowej, w celu stworzenia programu dostosowanego do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Z tego właśnie powodu przeprowadzamy dokładny wywiad oraz ocenę fizjoterapeutyczną, pozwalającą dobrać odpowiednie metody. 

W rehabilitacji ruchowej wykorzystujemy sprawdzone techniki, których skuteczność została potwierdzona w badaniach. Mowa tu między innymi o metodzie FITS, która przynosi doskonałe efekty w leczeniu wad postawy, bazując na uświadomieniu dziecka, traktowaniu go jako partnera oraz starannie dobranych ćwiczeniach, które mają na celu wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych oraz likwidację barier mięśniowo-powięziowych, które często są przyczyną wad postawy.

Również w przypadku rehabilitacji ruchowej po przebytych urazach starannie dobieramy zestawy ćwiczeń, które mają na celu powrót kończyny do pełnej sprawności. Plan zajęć fizjoterapii dopasowany jest nie tylko pod kątem problemu, jaki chcemy rozwiązać, ale również wieku i możliwości dziecka. Ćwiczenia są urozmaicone, dzięki czemu mają atrakcyjną dla dziecka formę. Doskonale bowiem wiemy, jak ważna dla osiągnięcia wyników jest współpraca pacjenta i fizjoterapeuty.

Nasi specjaliści

Lekarz neurolog Milena Franckiewicz2

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy
lek. neurolog Sylwia Czarnecka Gustav Ortopedia

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta / Terapeuta SI

mgr Ewa Sawicka

Psycholog, pedagog specjalny, terapeuta TUS

mgr Ewa Sawicka

Psycholog, pedagog specjalny, terapeuta TUS

Kajetan Gryglewicz

Trener biofeedback

Kajetan Gryglewicz

Trener biofeedback