• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty poświęcone chustonoszeniu!


Warsztaty dedykowane są każdemu, kto chce poznać techniki noszenia dziecka już od pierwszych dni jego życia. Mogłoby się wydawać, że stosowanie wiązania chustą (fachowo nazywane motaniem) jest czasochłonne, wymaga dużej wprawy i cierpliwości zarówno ze strony rodzica, jak i malucha. Prawidłowe ułożenie dziecka w chuście i stały kontakt z bliską osobą ma jednak pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny maleństwa.

Korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach z chustonoszenia w Warszawie


Zajęcia będą odbywać się w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy będzie czuć się swobodnie i komfortowo. Zapewniamy potrzebne materiały – chustę oraz lalkę treningową. Informacje wstępne pozwolą Ci dowiedzieć się, jak rozwija się kręgosłup dziecka i na co zwrócić uwagę przy codziennej pielęgnacji niemowlaka. Poznasz też rodzaje chust i dowiesz się, jak je wykorzystywać do noszenia swojego dziecka. Kluczowym elementem warsztatów będzie szkolenie motania i nadawania dziecku odpowiedniej i bezpiecznej pozycji w chuście. Na zajęciach dowiesz się także, jak balansować ciałem przy noszeniu dziecka, by nie obciążało to nadmiernie Twojego kręgosłupa. Podczas warsztatów poznasz najważniejsze techniki noszenia dziecka w chuście:

- wiązanie z przodu ciała – kangur,
- wiązanie z tyłu ciała – typu plecak prosty.

Dla kogo są warsztaty z noszenia dziecka w chuście?

Warsztaty chustonoszenia polecane są wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem aktywnych mam, które mają pełno rzeczy na głowie i są ciągle zabiegane. Dzieci noszone w chuście są spokojniejsze, mniej płaczą i lepiej się rozwijają. Noszenie w chuście ma też pozytywny wpływ na biodra maluszka. Specjaliści zgodnie uważają, że noszenie dziecka w chuście w pozycji „żaby” wspiera właściwy rozwój stawów biodrowych. W trakcie warsztatów dowiesz się, czym charakteryzuje się ta pozycja i nauczysz się zwracać uwagę na odpowiednie odwiedzenie nóżek maleństwa, co pozwoli zapobiegać dysplazji.

Gwarantujemy, że szybko opanujesz podstawowe wiązania i będziesz cieszyć się większą swobodą na spacerach z maluchem i podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Zalety warsztatów z chustonoszenia w Poradni Ortopedycznej GUSTAV

Profesjonalny instruktaż

W czasie warsztatów uzyskasz wiedzę od specjalistów w zakresie chustonoszenia

Małe grupy

Niewielkie grupy warsztatowe pozwolą Ci zadać ważne pytania i stworzą komfortową atmosferę zajęć.

Niezbędne wyposażenie

W czasie warsztatów poznasz główne rodzaje chust i nosideł. Zapewniamy akcesoria niezbędne do ćwiczeń.

Dla każdego

Nasze warsztaty kierujemy zarówno do rodziców, jak i par spodziewających się dziecka.

Zapraszamy na wizytę:

Gustav – Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów

Rejestracja

telefoniczna: 509 105 905
e-mail: [email protected]
elektroniczna: Umów wizytę