• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Kurs z pielęgnacji niemowląt metodą NDT-Bobath


Prawidłowa pielęgnacja noworodka i niemowlęcia może wspierać rozwój dziecka lub go zaburzyć. Warsztaty z pielęgnacji niemowląt pozwolą nabyć wiedzę i praktykę, która wpływa na ogólny stan fizyczny i rozwój funkcji ruchowych niemowlęcia. Są szczególnie ważne dla niemowląt z zaburzonym napięciem mięśniowym i problemami układu nerwowego. Odpowiednie podnoszenie, odkładanie czy przykładanie do piersi są czynnościami, które mogą powodować przykurcze, przerosty kończyn, wytworzyć lub pogłębiać asymetrię ułożeniową. Obracając dziecko prawidłowo na boki, właściwie je odkładając, dbamy o jego stawy biodrowe, zapobiegając np. dysplazji bioderek. Podczas czynności pielęgnacyjnych bardzo istotna jest kontrola całego ciała, która przystosowuje dziecko do zdobywania kolejnych umiejętności.

Pielęgnacja według terapii NDT-Bobath


Fizjoterapia dziecięca metodą NDT- Bobath to interdyscyplinarne zagadnienie, które wspierane jest przez metody właściwej pielęgnacji i jej znaczenia dla rozwoju dziecka. Pielęgnacja według metody Bobath dotyczy układania, rozbierania, przewijania, noszenia i innych czynności pielęgnacyjnych. Prawidłowość wykonywania codziennych czynności może tworzyć, nasilać lub wycofywać problemy związane z napięciem mięśniowym. Właściwa pielęgnacja pomaga dziecku przyjąć prawidłową kontrolę nad ciałem i rozwijać się w sposób harmonijny. Warsztaty z pielęgnacji niemowląt nauczą Cię, jak prawidłowo karmić, kąpać, nosić, przewijać, ubierać maleństwo oraz jakich błędów unikać.

Nasza oferta

Wszechstronny rozwój

Fizjoterapia NDT-Bobath ma na celu usprawnienie pracy układu ruchowego dzieci. Jest zgodna z naturalnymi potrzebami motorycznymi dziecka i wspiera jego wszechstronny rozwój.

Dla każdego pacjenta

Ta metoda pracy terapeutycznej może być wykorzystywana u pacjentów niezależnie od wieku. Z powodzeniem stosuje się ją u niemowląt i dzieci starszych. Przynosi sukcesy również w leczeniu dorosłych.

Rola rodziców

Dziecko w trakcie terapii powinno być w pełni zrelaksowane. Obecność rodzica w czasie sesji zwiększa poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że dziecko chętniej współpracuje z fizjoterapeutą.

Czas na terapię

Czas terapii ustalany jest według potrzeb Twojego dziecka – poszczególne ćwiczenia dobierane są do możliwości ruchowych małego pacjenta i do osiąganych postępów.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi fizjoterapeuci

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy