• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19
technik ortopeda Monika Jarczewska

Technik ortopeda Monika Jarczewska jest założycielką i panią prezes Fundacji im. Ignacego Ponsetiego w trakcie nauki na kierunku technik ortopeda.

Monika Jarczewska od 2016 roku pomaga rodzicom dzieci ze stopą końsko-szpotawą zrozumieć wadę swojego dziecka, a także buduję wiedzę o poprawnym leczeniu – metodzie Ponsetiego.

Od 2018 roku prowadzi na Facebooku dedykowaną dla rodziców grupę wsparcia, dając najwyższą możliwą w tym momencie wartość i jakość wiedzy i pomocy w wielu dziedzinach życia, związanych z wadą dziecka i jego leczeniem. Jest członkiem stowarzyszenia Clubfoot Europe-Clubfoot World, które w kooperacji m.in. z Fundacją Ponsetiego przyczynia się do poprawy jakości leczenia dzieci ze stopą końsko-szpotawą w Europie.

Współpracuje z wieloma lekarzami na całym świecie specjalizującymi się w leczeniu wrodzonej stopy końsko-szpotawej, w tym z Ponseti International Association – organizacji szkolącej i zrzeszającej lekarzy leczących metodą Ponsetiego. Zaufało jej ponad 1700 rodziców, a u 141 dzieci udało się uniknąć bezpodstawnych i niekoniecznych inwazyjnych operacji.

Jej szczególne zainteresowania dotyczą:

  • diagnostyki i leczenia stopy końsko-szpotawej oraz wad stóp u dzieci
  • zaopatrzenia ortopedycznego dzieci, młodzieży i dorosłych ze stopą końsko-szpotawą
  • propagowania naturalnego rozwoju stopy w oparciu o najnowsze badania naukowe i promowanie odpowiednich butów dla dzieci

Prywatnie jest mamą Ignacego i Stanisława, urodzonego z prawą stopą końsko-szpotawą i wielbicielką jazdy na rowerze oraz czytania książek.

Technik ortopeda – osiedle Marina, Mokotów

W poradni Gustav Monika wspiera rodziców dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, prowadząc dla nich spotkania indywidualne, ale także jako technik gipsowania, pomaga lek. Jackowi Kąpińskiemu w realnym leczeniu stóp dzieci, zakładając gipsy oraz dopasowując odpowiedni sprzęt ortopedyczny.

 

Zapraszamy na wizytę - Rejestracja:

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2, Warszawa Mokotów