Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

Mgr Zuzanna Adamska jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wydział Rehabilitacji. Pół roku studiowała na uniwersytecie w Walencji na kierunku Fizjoterapia.

Fizjoterapeuta Zuzanna Adamska od ponad 10 lat pracuje z dziećmi młodszymi i nastolatkami z wadami postawy (m.in. skolioza), z zaburzeniami napięcia posturalnego, z cięższymi zaburzeniami neurologicznymi, w tym z mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobami nerwowo-mięśniowymi, wadami genetycznymi oraz z dziećmi z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego.

W swojej pracy w fizjoterapii dziecięcej lubi łączyć różne metody fizjoterapeutyczne poszukując odpowiedniej formy terapii dla każdego pacjenta. Jak mówi Zuzanna: “Istotnym dla mnie jako terapeutki jest, aby zarówno dziecko jak i rodzice rozumieli problem wystąpienia zaburzenia posturalnego i zdawali sobie sprawę z tego, co dokładnie dzieje się podczas terapii. Dzięki temu z powodzeniem mogą realizować założenia terapeutyczne na co dzień."

Zajęcia fizjoterapii dziecięcej prowadzi na wesoło, stara się tworzyć bezpieczną i przyjazną atmosferę, co pozwala realnie podnosić efektywność terapii. Prywatnie jest mamą dwóch wesołych chłopców. Lubi wszelkie podróże, chodzenie po lesie i tropienie dzikich zwierząt.

Kursy, szkolenia i warsztaty:

Terapia neurorozwojowa NDT Bobath

– PNF (Prioprioceptive  Neuromuscular Fascilitation)

– FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz

– Integracja Sensoryczna I i II stopnia

– Wielowymiarowa terapia manualna stóp

– Stopa – najnowsze badania i terapie

– Terapia Ręki

– Kinesiotaping

– Techniki terapii nierównowagi mięśniowej

– Techniki mobilizacji tkanek miękkich

– Terapia tkanek miękkich w pediatrii

– Wpływ tułowia i jego aktywności na kończyny górne i dolne

– Mechanizm kontroli postawy – rozwój, zaburzenia, terapia

– Najnowsze spojrzenie na problem spastyczności wśród dzieci z MPD

– Wczesna interwencja u dziecka w wieku 0-12 miesięcy z zaburzonym rozwojem psychoruchowym