• Białej Floty 2 loc. 20

  02-654, Warsaw,
  Marina II
 • Appointment registration
  by phone

  Mon - Fri 8-19

Fizjoterapeuci dziecięcy

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy

Fizjoterapeuci dziecięcy

GUSTAV Children’s Clinic powstała z myślą o wspieraniu rodziców w kompleksowej opiece nad dzieckiem od pierwszych dni jego życia. Specjalizujemy się w profilaktyce zdrowotnej oraz diagnozowaniu i leczeniu rozmaitych dysfunkcji układu ruchu i zaburzeń rozwojowych.

Zespół doświadczonych fizjoterapeutów Kliniki GUSTAV to gwarancja profesjonalnego wsparcia terapeutycznego dla Twojego dziecka, na każdym etapie jego życia.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta dziecięcy?

Wykwalifikowany fizjoterapeuta przeprowadza samodzielnie między innymi oceny fizjoterapeutyczne i instruktaże pielęgnacyjne / niemowlęce oraz projektuje konkretne działania terapeutyczne i prowadzi terapię dziecka.

W ramach oceny fizjoterapeutycznej u niemowląt sprawdzany jest między innymi poziom napięcia mięśniowego oraz weryfikowane są osiągnięcia rozwojowe (w kontekście okien rozwojowych dla poszczególnych umiejętności). U starszych dzieci kontroli podlega cały układ ruchu, co pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości ortopedycznych, między innymi skolioz i wad postawy.

Fizjoterapia jest niezbędnym elementem rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym, chorobami nerwowo – mięśniowymi, zaburzeniami psychoruchowymi czy wadami genetycznymi wpływającymi na układ ruchu.

W każdej sytuacji, która wymaga szerszych konsultacji lub wdrożenia interdyscyplinarnego leczenia – nasi fizjoterapeuci mają nieograniczony dostęp między innymi do lekarzy ortopedów i neurologów, a Ty masz pewność, że dziecko uzyska optymalną i indywidualnie zaprojektowaną pomoc.

Jakie metody terapii stosują fizjoterapeuci dziecięcy?

Fizjoterapeuci dziecięcy w Klinice GUSTAV pracują w oparciu o najnowocześniejsze metody, uznawane przez doświadczonych specjalistów na całym świecie.

To przede wszystkim:

 • fizjoterapia NDT Bobath Basic i Baby
 • metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, która jest rekomendowana przez Międzynarodowe Towarzystwo Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenie Skolioz)
 • metoda BSPTS (Barcelońska Szkoła Terapii Skolioz)
 • PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Fascilitation)
 • terapia ręki.

Nasi fizjoterapeuci posiadają również kwalifikacje umożliwiające im prowadzenie między innymi kinezjotaping oraz terapii IS (Integracji Sensorycznej), a także terapii ręki.

Nowoczesne gabinety do fizjoterapii w Klinice GUSTAV

Nasi fizjoterapeuci dziecięcy mają do swojej wyłącznej dyspozycji nowoczesne i doskonale wyposażone gabinety oraz salę do fizjoterapii. Wszystkie sprzęty i narzędzia terapeutyczne posiadają stosowne certyfikaty i mogą być bezpiecznie stosowane w ramach fizjoterapii dzieci w różnym wieku i z różnymi zaburzeniami.

Umów się na konsultację z fizjoterapeutą dziecięcym

Naszym celem jest zapewnienie Twojemu dziecku profesjonalnego i kompleksowego wsparcia fizjoterapeutycznego, dopasowanego do etapu rozwoju malucha, starszaka lub nastolatka oraz jego specyficznych potrzeb. Dokładamy wszelkich starań, by każde spotkanie z fizjoterapeutą przebiegało w spokojnej atmosferze, a Twoje dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Takie podejście przekłada się pozytywnie na efektywność wszelkich podejmowanych w ramach fizjoterapii działań!

Na konsultację do fizjoterapeutów dziecięcych możesz umówić się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl.