• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Neurolodzy dziecięcy

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy

lek. Milena Franckiewicz

Neurolog dziecięcy
lek. neurolog Sylwia Czarnecka Gustav Ortopedia

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy

lek. Sylwia Czarnecka

Neurolog dziecięcy

Neurolodzy dziecięcy w naszej przychodni

Układ nerwowy jest skomplikowanym systemem, który zarządza wszystkimi działaniami podejmowanym przez człowieka, koordynuje prace poszczególnych układów i narządów oraz odbiera i przetwarza rozmaite bodźce zewnętrzne. Wszelkie zaburzenia w obrębie układu nerwowego mają wpływ na pracę całego organizmu, dlatego tak ważne jest ich skuteczne diagnozowanie i leczenie.

Neurolodzy dziecięcy zajmują się profilaktyką, diagnozą i leczeniem zaburzeń i schorzeń układu nerwowego u dzieci od pierwszych dni życia do 18. urodzin.

Konsultacje neurologiczne dla dzieci i młodzieży

Neurologia dziecięca koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń w obrębie układu nerwowego u dzieci. Specjaliści zajmują się między innymi zaburzeniami rozwoju psychoruchowego niemowląt, zaburzeniami napięcia mięśniowego, chorobami nerwów obwodowych czy padaczką. Wsparcie neurologów dziecięcych jest również niezbędne w procesie skutecznego diagnozowania i projektowania maksymalnie efektywnych terapii dla dzieci z porażeniem mózgowym, zaburzeniami ze spektrum autyzmu czy ADHD.

Kiedy zgłosić się do neurologa dzieci i młodzieży?

Do neurologa dziecięcego należy zgłosić się w każdej sytuacji, w której zauważasz u dziecka jakiekolwiek niepojące Cię dolegliwości czy zachowania. Mowa tutaj między innymi o częstych zawrotach i bólach głowy lub bólach innych części ciała, a także tikach czy objawach niepadaczkowych zaburzeń napadowych. Wskazaniem do konsultacji są również kurcze i drżenia mięśni, osłabienia mięśni, zaburzenia czucia oraz zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej.

Ze specjalistą warto również skonsultować nagłe zaburzenia widzenia, zaburzenia pamięci oraz tzw. szumy uszne. Bezwzględnej i pilnej konsultacji neurologicznej wymagają dzieci, u których jakiekolwiek z wymienionych wyżej zaburzeń pojawiają się po urazie głowy!

Doświadczeni neurolodzy dziecięcy Warszawa

GUSTAV Children’s Clinic oferuje małym pacjentom i ich rodzicom kompleksowe wsparcie w diagnozowaniu i leczeniu rozmaitych zaburzeń i chorób, również tych, które wymagają interdyscyplinarnego podejścia. Neurolodzy dziecięcy stanowią część profesjonalnego zespołu Gustav – Children’s Clinic, do którego należą również między innymi ortopedzi, fizjoterapeuci i neurologopedzi.

Nasi specjaliści ściśle ze sobą współpracują i w razie potrzeby przeprowadzenia szerszych konsultacji bądź zaplanowania leczenia – kontaktują się bezpośrednio z wybranymi lekarzami czy fizjoterapeutami.

Na konsultacje neurologiczne w Gustav – Children’s Clinic możesz umówić dziecko bez skierowania!