• ul. Białej Floty 2

    02-654, Warszawa,
    osiedle Marina II
  • Zapisy telefoniczne

    pon - pt 8-19

Alergolodzy dziecięcy

dr n. med. Agnieszka Mazur

Pediatra, alergolog

dr n. med. Agnieszka Mazur

Pediatra, alergolog

Alergolodzy dziecięcy

Współcześni lekarze alergolodzy mierzą się z coraz większą ilością alergii u swoich pacjentów. Alergolodzy dziecięcy specjalizują się w konsultowaniu, diagnozowaniu oraz leczeniu nadwrażliwości i nietolerancji o charakterze alergii u niemowląt, dzieci i nastolatków do 18. roku życia.

Czym zajmuje się alergolog?

Alergia jest nieprawidłową reakcją układu immunologicznego człowieka na zetknięcie się z wybranym czynnikiem, który w standardowych warunkach powinien zostać zignorowany. Wśród alergenów, które mogą wywoływać nadmierne reakcje są zarówno produkty spożywcze (np. mleko, cytrusy, orzechy), jak i kurz czy składniki preparatów kosmetycznych.

Alergolodzy dziecięcy zajmują się leczeniem między innymi alergii pokarmowych, alergicznego nieżytu nosa, alergicznego zapalenie spojówek, zatok lub ucha oraz atopowego zapalenia skóry (AZS).

Sprawdzeni alergolodzy dziecięcy Warszawa w Klinice GUSTAV

W zespole GUSTAV Children’s Clinic nie mogło zabraknąć doświadczonego alergologa dziecięcego! Na wizytę u alergologa w naszej Klinice możesz umówić dziecko, u którego obserwujesz niepokojące Cię objawy, takie jak wysypka i świąd skóry, pokrzywkę, przewlekły katar, napadowy kaszel i duszności lub nadmierną suchość skóry. U nas masz gwarancję profesjonalnej opieki w ramach wizyty odbywających się w spokojnej i pełnej życzliwości atmosferze.