• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Dlaczego warto przyjść do naszej poradni neurologopedycznej dla dzieci?

Młodzi rodzice mogą mieć wiele wątpliwości dotyczących rozwoju ich dziecka. Nie każdy problem świadczy o nieprawidłowym rozwoju lub wadzie, ale każde niepokojące objawy należy skonsultować ze specjalistą. Uniknie się w ten sposób większych problemów zdrowotnych na przyszłym etapie rozwoju dziecka.

Poradnia neurologopedyczna dla dzieci – kiedy się do nas zgłosić?

Poradnia neurologopedyczna dla dzieci powstała, aby rozwiewać wszelkie wątpliwości rodziców. Dlaczego warto zapisać się do dziecięcej poradni neurologopedycznej? Doświadczeni specjaliści pracują tutaj z dziećmi już od pierwszych dni ich życia. Ich rolą jest między innymi ocena prawidłowości chwytania piersi i ssania przez noworodka, co jest niezwykle ważne w pierwszych dobach życia dziecka. Niemowlę źle przystawiające się lub nieumiejące prawidłowo pobierać pokarmu z piersi matki narażone jest na utratę wagi ciała, co może być brzemienne w skutkach. Podczas wizyty lekarze oceniają ponadto budowę jamy ustnej oraz jej napięcie mięśniowe. Sprawdzają oni wargi, język, długość wędzidełek, a co najważniejsze – odruchy z głównych punktów twarzy. Bardzo istotne jest bowiem dokładne przeanalizowanie wszystkich kwestii fizycznych, zanim diagnoza przesunie się w kierunku zaburzeń neurologicznych.

Wyeliminuj zaburzenia mowy u dziecka

Jeśli dziecko nie zostanie prawidłowo zdiagnozowane na samym starcie swojego życia, to będzie ono narażone na problemy powstające podczas rozszerzania diety – a wtedy może być już za późno, by wybrać się do poradni logopedycznej dla dzieci. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści z tej dziedziny oferują o wiele więcej, niż tylko pomoc w kwestiach żywieniowych.

Niektóre dzieci borykają się z problemami w porozumiewaniu się; choć próbują komunikować się prawidłowo, nie zawsze im to wychodzi. Przyczyną mogą być zaburzenia aparatu mowy oraz zaburzenia pochodzenia neurologicznego. Właśnie z takimi schorzeniami pracują specjaliści w dziecięcej poradni neurologicznej. Skutecznie walczymy z afazją, alalią, dysartrią, zaburzeniami płynności mówienia oraz innymi problemami logopedycznymi. W poradni Gustav wiemy, jak rozmawiać z najmłodszymi, aby ich umiejętność mówienia systematycznie poprawiała się. Pracujemy z dziećmi w każdym wieku – nawet tym niemowlęcym.

Zgłoś się do naszej poradni neurologopedycznej dla dzieci na Mokotowie, os. Marina

Nasi neurologopedzi dziecięcy mają również doświadczenie z dziećmi, które są niepełnosprawne intelektualnie lub wykazują spektrum autyzmu. Wiemy, w jaki sposób pracować z najmłodszymi. Zachęcamy ich do wspólnej pracy, zabawy i rozmowy. Poradnia neurologopedyczna dla dzieci stworzona została z potrzeby leczenia wszelkich zaburzeń i nieprawidłowości.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi lekarze

mgr Anna Płaskowicka

Neurologopeda

mgr Anna Płaskowicka

Neurologopeda

mgr Aleksandra Bobrowicz

Neurologopeda / Logopeda dziecięcy

mgr Aleksandra Bobrowicz

Neurologopeda / Logopeda dziecięcy