• Białej Floty 2 loc. 20

  02-654, Warsaw,
  Marina II
 • Appointment registration
  by phone

  Mon - Fri 8-19

Fizjoterapeuta dla niemowląt

Narodziny dziecka to zawsze ogromna radość. Zdarza się jednak, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Kluczowe znaczenie ma zaobserwowanie niepokojących sygnałów oraz szybka pomoc. Fizjoterapia dla niemowląt jest jednym ze skutecznych sposobów jej niesienia.

Każdy fizjoterapeuta niemowlęcy w naszym zespole jest przeszkolony w zakresie poprawy codziennego funkcjonowania małych dzieci, które cierpią z powodu zaburzeń rozwoju oraz ruchu, jakie mogą być spowodowane szeregiem nieprawidłowości – od wad wrodzonych i genetycznych, poprzez komplikacje przy porodzie, zaburzenia takie jak autyzm, dystrofia mięśniowa czy mózgowe porażenie dziecięce, aż po efekty urazów. W GUSTAV Children’s Clinic fizjoterapeuta niemowląt współpracuje nie tylko z dzieckiem, ale przede wszystkim z jego rodziną w celu poprawy zdrowia fizycznego malucha.

Wiele niemowląt w pierwszych miesiącach życia cierpi z powodu zaburzeń, które wpływają na prawidłowe i oczekiwane na danym etapie życia zdolności motoryczne. Sygnały, które powinny zaniepokoić rodziców i skłonić ich do szukania pomocy, to między innymi: asymetryczne ruchy dziecka, zbyt mała lub zbyt duża ruchliwość, nienaturalne pozycje, jakie przyjmuje dziecko, napięcie mięśni, płaczliwość, czy problemy z jedzeniem.

Najlepszy fizjoterapeuta dla niemowląt w GUSTAV Children’s Clinic

Nasi specjaliści oferują kompleksowe usługi fizjoterapii, dostosowując przebieg leczenia do potrzeb, wymagań i możliwości niemowląt oraz ich rodziców. Fizjoterapeuta dla noworodka, mający odpowiednie doświadczenie, jest szansą na lepszą jakość życia, a także wypracowanie maksymalnego potencjału ruchowego.

Fizjoterapeuta niemowlęcy pomaga również pracować nad prawidłowym napięciem mięśni niemowlęcia, zwiększeniem ruchomości ciała malucha, a także nad wprowadzeniem go na właściwą ścieżkę rozwoju. Rodzice mogą liczyć na kompleksową informację, pomoc w odpowiedniej pielęgnacji wspierającej rozwój oraz porady dotyczące ćwiczeń domowych.

Regularna praca z fizjoterapeutą niemowlęcym wspomaga rozwój prawidłowych odruchów u dziecka, w tym bezwarunkowych reakcji, pozwala lepiej reagować na bodźce, sprzyja prawidłowej integracji sensorycznej. Słowem, poprawia komfort życia dziecka oraz daje mu konkretne wsparcie w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności.

Fizjoterapeuta dla niemowlaka — metoda NDT-Bobath

W GUSTAV Children’s Clinic wykorzystujemy sprawdzone metody fizjoterapii niemowląt. Nasi fizjoterapeuci w dużej mierze wykorzystują terapię neurorozwojową NDT-Bobath. Ze względu na swój nieinwazyjny charakter może być prowadzona już w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Ta technika wczesnej rehabilitacji daje najlepsze rezultaty w pierwszym roku życia dziecka.

Terapia NDT-Bobath jest skierowana do noworodków – w tym dzieci urodzonych przedwcześnie, niemowląt i małych dzieci, szczególnie tych z:

 • problemami rozwojowymi spowodowanymi wcześniactwem;
 • zaburzeniami rozwoju ruchowego;
 • zaburzeniami napięcia mięśniowego (zbyt mocno lub zbyt słabo napięte mięśnie);
 • problemami wynikającymi z opieki nieodpowiedniej dla dziecka;
 • zaburzeniami karmienia, ssania i połykania.

Praca fizjoterapeutów dla niemowląt w GUSTAV Children’s Clinic polega na profesjonalnej ocenie fizjoterapeutycznej opartej o obserwowanie aktywności ruchowej dziecka. Często okazuje się, że sygnały widziane przez rodziców nie są niczym niepokojącym, jednak wczesne ich skontrolowanie pozwala na szybkie i skuteczne działanie w celu stworzenia prawidłowych wzorców postawy i ruchu malucha.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi fizjoterapeuci

Katarzyna Rutka fizjoterapia dziecięca w Warszawie Gustav Ortopedia

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Katarzyna Rutka

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt

mgr Magdalena Dąbkowska

Fizjoterapeuta niemowląt
Zuzanna Adamska fizjoterapia Gustav Ortopedia

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zuzanna Adamska

Fizjoterapeuta dziecięcy / Terapeuta SI

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy

mgr Zofia Sajecka

Fizjoterapeuta dziecięcy