• Białej Floty 2 loc. 20

  02-654, Warsaw,
  Marina II
 • Appointment registration
  by phone

  Mon - Fri 8-19

Odczulanie – osiedle Marina, Mokotów

Alergie stanowią wyzwanie, z którym coraz częściej muszą się mierzyć zarówno dzieci jak i ich opiekunowie. Odczulanie, znane również jako immunoterapia alergenowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z alergią, czyli nieprawidłową reakcją organizmu na zwykle nieszkodliwe substancje. Terapia przez odczulania polega na stopniowym wprowadzaniu alergenów w kontrolowanych ilościach, celem wywołania w układzie immunologicznym tolerancji na te substancje. Leczenie zmniejsza objawy alergii lub prowadzi do ich całkowitego ustąpienia.
W poradni Gustav nasi lekarze alergolodzy (dr n. med. Agnieszka Mazur, lek. Kaja Pulik) przeprowadzają odczulanie z zastosowaniem dwóch metod:

 •  podskórne zastrzyki – pierwszym etapem leczenia jest podawanie przez 2-3 miesiące rosnącej dawki alergenu w postaci zastrzyków co 7-14 dni. Po tym czasie rozpoczyna się leczenie podtrzymujące, podczas którego dawka alergenu podawana jest w odstępie 4-6 tygodni
 • metoda podjęzykowa- alergen w postaci tabletek podaje się codziennie na błonę śluzową pod językiem

Odczulanie – wskazania

Odczulanie można przeprowadzić u osób z alergią wziewną lub alergią na jad owadów (nie przeprowadza się odczulania u osób z alergią pokarmową). Leczenie to można zacząć najwcześniej u dzieci w wieku 5 lat. U młodszych dzieci układ odpornościowy nie jest jeszcze dostatecznie dojrzały, aby kuracja mogła przynieść oczekiwane efekty. Terapia zalecana jest szczególnie osobom, które mają ograniczoną możliwość unikania ekspozycji na uczulający alergen.

Zapraszamy do zapisów na wizyty u naszych doświadczonych alergologów: dr n. med. Agnieszka Mazur (dzieci i młodzież do 18 r. ż.), lek. Kaja Pulik (dzieci powyżej 5 r. ż., młodzież, osoby dorosłe).

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi specjaliści

dr n. med. Agnieszka Mazur

Pediatra, alergolog dziecięcy

dr n. med. Agnieszka Mazur

Pediatra, alergolog dziecięcy

lek. Kaja Pulik

Alergolog / Alergolog dziecięcy

lek. Kaja Pulik

Alergolog / Alergolog dziecięcy