• Białej Floty 2 loc. 20

  02-654, Warsaw,
  Marina II
 • Appointment registration
  by phone

  Mon - Fri 8-19

Zastrzyki z kwasem hialuronowym w kolano – osiedle Marina, Mokotów

Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano stosuje się przede wszystkim w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, jako uzupełnienie lub alternatywę leczenia niesteroidowymi i sterydowymi lekami przeciwzapalnymi. Kwas hialuronowy do kolana może być również wstrzykiwany w ramach terapii urazów i przeciążeń stawów kolanowych.

Warszawa? Zastrzyk z kwasu hialuronowego w kolano może zostać wykonany w poradni ortopedycznej Kliniki GUSTAV!

Kwas hialuronowy na kolano – jak i po co się to robi?

Choroby zwyrodnieniowe stawów mogą powodować bóle o różnym nasileniu, prowadzić do ograniczenia ruchomości (tzw. usztywnienia) stawów i stanów zapalnych, a w konsekwencji – do stopniowo postępującej niepełnosprawności. Zastrzyki w kolano z wykorzystaniem preparatów hialuronowych uznaje się za jedną z najefektywniejszych metod leczenia i profilaktyki chorób zwyrodnieniowych stawów kolanowych.

Iniekcje z kwasu hialuronowego w kolano mają za zadanie odtworzenie funkcjonalności mazi stawowej i chrząstki. Zastrzyk wykonuje się bezpośrednio do tkanki stawowej, co przekłada się na jego maksymalną efektywność. Zabieg trwa kilka minut, jest nieinwazyjny i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Zastrzyk z kwasu hialuronowego w kolano nie jest bolesny – pacjent może odczuwać kłucie (podczas przebijania skóry) oraz rozpieranie (w momencie wstrzykiwania kwasu).

Zastrzyki w kolano – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do iniekcji kwasu hialuronowego w kolano może być:

 • choroba zwyrodnieniowa stawów
 • zmiany zwyrodnieniowe chrząstki stawowej
 • uszkodzenia chrząstki – po urazach, w wyniku przeciążenia
 • ubytki w chrząstce – odbudowa chrząstki w stawie kolanowym.

Decyzję o zastosowaniu kwasu hialuronowego w kolano podejmuje lekarz ortopeda, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz badania fizykalnego i badania USG. Przeciwwskazaniem do zastrzyków z kwasem hialuronowym są m.in.: choroby zapalne (w tym ropne zapalenie stawów), zmiany skórne stawów kolanowych, cukrzyca, obniżona odporność oraz koagulopatie.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano – efekty

Efektem zabiegów z kwasem hialuronowym jest najczęściej zmniejszenie lub ustąpienie bólu oraz poprawa ruchomości stawu kolanowego – zmniejszenie uczucia sztywności, zwiększenie płynności ruchu i lepsza amortyzacja stawu podczas chodzenia.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓