• Białej Floty 2 loc. 20

    02-654, Warsaw,
    Marina II
  • Appointment registration
    by phone

    Mon - Fri 8-19

Znamiona, zwane również pieprzykami, są powszechnymi skórnych cechami, które występują u większości ludzi. Są to małe, plamiste lub guzkowate zmiany skórne, które mogą mieć różne kolory, kształty i rozmiary. Większość znamion jest nieszkodliwa, ale niektóre mogą wiązać się z ryzykiem nowotworów skóry. Dlatego ważne jest, aby znać swoje znamiona i regularnie je badać w celu wczesnego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Także obserwacja znamion u dzieci to proces ciągły i wymaga regularnych wizyt u dermatologa dziecięcego. Znamiona mogą zmieniać się wraz z upływem czasu, dlatego ważne jest, aby zachować czujność i zwrócić uwagę na wszelkie niepokojące symptomy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w kształcie, kolorze, wielkości lub strukturze znamion, niezwłocznie skonsultuj się z dermatologiem dziecięcym.

Znamiona to małe plamy na skórze, które powstają na skutek gromadzenia się pigmentu. Mogą mieć różne kształty i kolory. Niepokojące zmiany w znamionach, takie jak asymetria, nieregularne brzegi, zmiana koloru czy świąd, mogą wskazywać na konieczność dalszego zbadania.

Profesjonalna ocena znamion może obejmować dermatoskopię, która pozwala na dokładniejsze zbadanie struktury skóry i ocenę ewentualnego ryzyka nowotworowego. W przypadku znamion podejrzanych pod względem wyglądu lub historii rodzinnej nowotworów skóry, lekarz może zdecydować o ich usunięciu i przeprowadzeniu badania histopatologicznego w celu potwierdzenia diagnozy. Wczesne wykrycie nieprawidłowości w znamionach jest kluczowe dla skutecznego leczenia ewentualnych zmian nowotworowych skóry. Regularne badanie znamion daje Ci kontrolę nad skórą i pozwala wcześniej reagować na potencjalne zagrożenia.

Zwłaszcza w sezonie letnim niezbędne jest również unikanie nadmiernego narażenia na promieniowanie UV, stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym i praktykowanie zdrowego stylu życia w celu utrzymania zdrowej skóry.

Ocena znamion przed okresem letnim ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych dzieci. Zaleca się skonsultowanie z dermatologiem dziecięcym przed rozpoczęciem sezonu letniego, aby ocenić wszelkie znamiona i otrzymać odpowiednie wskazówki dotyczące ochrony skóry naszych pociech.

W poradni Gustav – Children’s Clinic znamiona i inne choroby skóry konsultuje dermatolog / dermatolog dziecięcy dr Małgorzata Kostrzewa. Dr Kostrzewa jest doświadczonym specjalistą, który jest zaangażowany w ochronę skóry dzieci i świadczenie najlepszej opieki dermatologicznej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy dotyczące znamion swojego dziecka, serdecznie zapraszamy do naszej poradni. Zapewniamy profesjonalną i wszechstronną ocenę znamion, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo Tobie i Twojemu dziecku.

Zapraszamy na wizytę

Gustav - Children's Clinic ul. Białej Floty 2
Warszawa Mokotów


Rejestracja:


lub elektroniczna ↓

Nasi specjaliści

lek. Małgorzata Kostrzewa

Dermatolog / Dermatolog dziecięcy

lek. Małgorzata Kostrzewa

Dermatolog / Dermatolog dziecięcy